Ankara Çorumlu Dernekler Federasyonu
YÖNETİM TÜZÜK AMACIMIZ DERNEKLERİMİZ ÇORUM TARİHÇE ÜNLÜLERİMİZ ULUSAL-YEREL BASIN İLETİŞİM
GÜN; BERABER OLMA, İRİ OLMA, DİRİ OLMA GÜNÜDÜR.Tarih 13 Kasım 2013, 14:37 Editor: Editör Latif RAMAZAN

GÜN; BERABER OLMA, İRİ OLMA, DİRİ OLMA GÜNÜDÜR.

Merhaba Kıymetli Hemşehrilerim. 

Geçen yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz “Çorum Tanıtım Günleri” nin üzerinden bir yıl geçti. 14-17 Kasım tarihlerinde yapacağımız “ 2. Çorum Tanıtım Günleri ” ile ilgili yaklaşık 4 aylık yoğun çalışmalarımızın sonuna yaklaştık. Nasip olursa hep birlikte belirlenen tarihlerde gerçekleştireceğiz.

Federasyon Yönetim Kurulu üyelerimizle birlikte; Çorum Valimizin önderliğinde, Çorum Belediye Başkanı, İlçelerimizin Kaymakam ve Belediye Başkanları, Sanayi ve Ticaret Oda Başkanları, Esnaf Odaları ve Sivil Toplum Örgütlerinin katılımı ile Çorum Valiliğinde bir araya geldik. Geçen yıl yaptığımız 1. Tanıtım Günlerindeki eksikliklerimiz, bu yıl yapacağımız 2. Çorum Tanıtım Günleri ile ilgili yapacaklarımızı hep birlikte istişare ettik.

Çorum’ un En’lerinin katıldığı ve çok verimli geçen Valilikteki toplantımız sonrasında, Çorum’daki tüm basın ve medya kuruluşlarını ziyaret ederek tanıtım günlerine yoğun katılımın sağlanması ve kamuoyuna duyurulması noktasında desteklerini talep ettik.  

Organizasyonu yürütmek üzere anlaştığımız firma görevlileri de, Çorum merkezden, ilçelerden ve Ankara'dan tanıtım günlerine katılmak isteyenlerle birebir görüşerek ve sunum yaparak stant yeri satmak için yoğun çaba gösterdiler.

Medya, tanıtım ve diğer organizyonlarla ilgili; Yönetim Kurulumuz ve Firma yetkilileri ile birlikte Federasyon Merkezimizde günlerce bir araya gelerek, gecenin geç saatlerine kadar çalışmalarımızı sürdürdük. Bilboard ve Raketler, Davetiyeler, Afişler ve diğer görseller üzerinde titizlikle durarak en güzelini yapmanın gayreti içerisinde olduk.  

1-2 Kasım tarihlerinde; Tüm Dernek Başkanlarımız (üyemiz olsun olmasın), İlçe Belediye Başkanlarımız, Bürokrat ve İşadamlarımız, Mahalle Muhtarlarımız, Sivil Toplum Kuruluşları, Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu üyelerimizle birlikte (240 kişi) Kızılcahamam Ak Asya Termal Tesislerinde kampa girmek suretiyle yapacağımız organizasyonla ilgili fikir alışverişinde bulunduk. Organizasyonumuzdan tüm hemşerilerimizin haberdar olması için, hazırlamış olduğumuz, davetiye, afiş, el ilanlarını vb. görselleri gelen misafirlerimize paylaştırdık.  

9 Kasım Cumartesi günü; Kızılcahamam kampına çağırdığımız kişilerle birlikte, Ankara TEDAŞ Misafirhanesinde kahvaltılı son durum değerlendirmemizi yaptık.  

2. Çorum Tanıtım Günleri bu yıl daha görkemli olsun istiyoruz. Geçen yılki tanıtım günlerinden daha görkemli bir tanıtım gününe hep birlikte kilitlendik. Başta Çorum Valisi Sayın Sabri Başköy olmak üzere, milletvekillerimiz, bürokratlarımız, STK Yöneticileri, Dernek Başkanları ve hemşerilerimiz AKM’ ye yüzbinleri getirmek için hep bir ağızdan sözleştik. Buradan hareketle geçen yıl 200 bin olan ziyaretçi sayımızı bu sene 500 bine çıkarmak istiyoruz.

14 Kasım Perşembe günü saat: 14.00 de “2. Çorum Tanıtım Günleri” nin açılışını yapacağımız günde;  konuklarımıza İskilip Dolması ikram edeceğiz. Bunun için İskilip’ten kazanlar, malzemeler ve ahçılar gelecek. Tanıtım günleri boyunca Osmancık sırık kebabı, Çorum sıcak leblebisi dağıtılacak. Osmancık ve Kargı'dan gelecek beş ton pirinç konuklara dağıtılacak.

Tanıtım Günleri boyunca; Hüseyin KAĞIT, Aşık GÜLABİ, Gülsüm KAHRAMAN ve Mahalli Sanatçılarımız konserler verecekler. Mehteran Konseri, Çorum Valiliği Hitit Defile Ekibi, Sungurlu Belediyesi Halay Ekibi, Semah ve Folklor Ekibi, Ateş Yutan Adam vb. gösteriler yer alacaktır.

Sevgili Dostlar, Saygıdeğer Hemşerilerim.

Bizler Ankara’da yaşayan Çorumlular olarak, Başkentimizin ekonomisine, siyasetine, ticaretine ve istihdamına her alanda katkıda bulunuyoruz.  

Bizler burada birer katma değer oluşturuyoruz. Çoluk çocuğumuzla, çevremizle Ankara’nın değerlerine yeni değerler katıyoruz.

Bunu yaparken kültür ve sanatta, sporda ve yaşamın her kademesinde bunu yapıyoruz. Yaparken de doğduğumuz topraklar olan Çorum’un değerlerini buraya taşıyoruz. 

Düne kadar inşaat sektöründe amele olarak bu şehre göç eden hemşerilerimiz, son zamanlarda iş adamı, bürokrat, işletmeci, ekonomist vb. vasıflarla karşımıza çıkmaktadır.  Ancak bu olumlu gelişmelerle birlikte Çorumlu insanımız siyasette hak ettiği noktaya henüz gelememiştir. Bunun en büyük nedeni; Resmi nüfus kayıtlarına göre, Ankara’da en çok nüfusa sahip İl olduğumuz halde, Her seferinde Ankara’da 1.000.000 Çorumlu var dediğimiz halde bu potansiyeli bir türlü harekete geçiremeyişimizdendir. 

Hâlbuki bizim yaşadığımız coğrafya, yıllardır bir arada yaşama kültürünün hep ön planda olduğu, insanların birbirlerini sevip hoşgörü ile yaklaştığı topraklar olmuştur.

Bu kültür üç bin yıllık bir mirasa sahiptir. Birlikte olmak beraber olmak iri olmak ve diri olmak bu milletin özünde vardır. Bizleri ayakta tutan ve tutacak olan da bu bilincimiz ve beraberliğimizdir.

Bu birlik ve beraberliğimizi, Ankara’da yaşayan 1.000.000 Çorumlunun gücünü ve potansiyelini göstermek için önümüzde çok önemli bir fırsat var; 14-17 Kasım’ da yapacağımız “2. Çorum Tanıtım Günleri”.

Özellikle 2014 yılı Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde Ankara’dan Belediye Meclis Üyeliği ve Belediye Başkanlığını düşünenler başta olmak üzere, “Ankara’da en çok nüfusa sahip olduğumuz halde neden bir belediye başkanımız, bir milletvekilimiz yok” diyenlere sesleniyorum. 14 Kasım Perşembe günü hep birlikte eşimizi, çocuklarımızı, anne ve babamızı, amcamızı, dayımızı, halamızı, teyzemizi, arkadaşımızı, komşumuzu… alıp hep birlikte saat 14:00’ de Atatürk Kültür Merkezine getirelim. 1.000.000 kişiden bahsediyoruz. Bunun yarısını AKM’ ye getirsek Ankara‘da yer yerinden oynar.

 

Kesinlikle inanıyorum ve iddia ediyorum. 500.000 Çorumluyu 14 Kasım saat 14.00 ‘de AKM’ ye taşıyalım. Ankara‘daki siyasi partiler, Federasyonumuzdan randevu alabilmek için sıraya girecekler ve ayağımıza kadar gelip, Meclis Üyeliği ve Belediye Başkanlığı için bizden isim ve isimler isteyecekler. Bunu göstereceğimiz birliktelik gösterecektir.

 

“Biz Kalabalığız ve AKM’ ye gelip/gitmeye aracımız ve imkânımız yok ” diyenler var ise, yönetim kurulumuzdan herhangi birimizi arayın ve kaç tane istiyorsanız o kadar otobüs gönderelim.

 

-          Ankara siyasetinde bizde varız demek için,   

-          Sanayi’deki, Ticaretteki başarımızı kamuoyuna duyurmak için,

-          Bürokraside hak ettiğimiz yerlere gelmek için….,,

Parola : “ 14 Kasım saat 14.00 “

İşaret  : “ Atatürk Kültür Merkezi “

 

Gün; beraber olma, iri olma, diri olma günüdür.

 

14 Kasım Saat 14.00 ‘ de buluşmak üzere, hepinizi Allah’ a emanet ediyor, saygılarımı sunuyorum.

 

 

Latif RAMAZAN

Çorumlu Dernekler Federasyonu

Genel Sekreteri  |  Bu haber 4642 defa okunmustur.

Paylaş

Federasyon Faaliyetleri  KATEGORiSiNDEN HABERLER

7.Olağan Genel Kurulunda Hayri Çağır Federasyon başkanı seçildi

7.Olağan Genel Kurulunda Hayri Çağır Federasyon başkanı seçildi Derneğimiz 7.Olağan Kurulu Altınpark-Çorum Konağında gerçekleştirildi. Genel kurula tek aday olarak seçime giren Ha...

ÇORUM DERNEKLER FEDERASYONU 7. OLAĞAN GENEL KURULU

ÇORUM DERNEKLER FEDERASYONU 7. OLAĞAN GENEL KURULU Federasyonumuzun 7. Olağan Genel Kurul toplantısı aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere 26.05.2019 Pazar günü...

Federasyondan Mamak Çorumbular derneğine ziyaret

Federasyondan Mamak Çorumbular derneğine ziyaret Ankara Çorumlu Dernekler Feerasyonu Genel Başkanı hayri Çağır ve beraberindeki heyet Mamak Çorumluklar derneğini zi...

Federasyon Keçiören Müteahitler Birliğini ziyaret etti

Federasyon Keçiören Müteahitler Birliğini ziyaret etti Çorumlu Dernekler Federasyonu yöneticileri Keçiören Müteahitler Birliğini ziyaret ederek gündemi değerlendirdi.

4.Çorum Tanıtım Günleri Hazırlıkları Başladı

4.Çorum Tanıtım Günleri Hazırlıkları Başladı Ankara Çorumlu Dernekler Federasyonu tarafından geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirilen Tanıtım Günlerinin bir yenisi ...

Federasyon Gençlik Kolları Faliyette

Federasyon Gençlik Kolları Faliyette Bir süre önce kuruluşunu tamamlayan Genç Çorum Ankara Çorumlular Federasyonunun Gençlik Kolları birimi olarak görev...

Başkan Fethi Yaşar'a Çorum manzaralı pano hediye edildi.

Başkan Fethi Yaşar'a Çorum manzaralı pano hediye edildi. Düzenlene kahvaltıda Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a Ankara Çorumlu Dernekler Federasyonu tarafından öz...

Çorumlular Başkan Fethi Yaşar'ın kahvaltıda misafiri olacak

Çorumlular Başkan Fethi Yaşar'ın kahvaltıda misafiri olacak Ankara Çorumlu Dernekler Federasyonuna bağlı Yenimahalle Çorumlular derneğinin sabah kahvaltısı gündeme girecek.

Ankara Çorumlu İşadamları Birliği görkemli törenle hizmete açıldı

Ankara Çorumlu İşadamları Birliği görkemli törenle hizmete açıldı Ankara’da ki Çorumlular Federasyon çatısı adlında gerçekleştirdikleri birlik beraberliği başka alanlara da taşımaya...
Latif RAMAZAN Latif RAMAZAN
ARTIK BİZİM DE BİR ''TANITIM GÜNÜ'' MÜZ VAR
Aydın Tufan Aydın Tufan
Hemşehrilerim

TANITIM GÜNLERİ


TKDK Bilgi

FACEBOOK SAYFAMIZ

ZİYARETÇİ DEFTERİ


Tüm fotoğraflar

  FEDERASYONUMUZUN GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ
 

FEDERASYONUMUZUN GELENEKSEL İFTAR Y

İzlenme:102535

   
  KEÇİÖREN'DE İFTAR YEMEĞİ
 

KEÇİÖREN'DE İFTAR YEMEĞİ

İzlenme:41127

   
  EMEĞİ GEÇENLER ÖDÜLLENDİRİLDİLER.
 

EMEĞİ GEÇENLER ÖDÜLLENDİRİLDİLER.

İzlenme:284661

   
  BASINDA TANITIM GÜNLERİ
 

BASINDA TANITIM GÜNLERİ

İzlenme:383485

   

Tüm videolar

  Ankara Çorumlu İşadamları Birliği görkemli törenle hizmete açıldı
 

Ankara Çorumlu İşadamları Birliği g

İzlenme:5095

   
  Genel Başkanımız Hayri ÇAĞIR Aydın TUFAN ile Gündem Özel Programında
 

Genel Başkanımız Hayri ÇAĞIR Aydın

İzlenme:10160

   
  Çorum Doğanlar Köyü Zekes
 

Çorum Doğanlar Köyü Zekes

İzlenme:11975

   
  Davetsiz Misafir-Çorum
 

Davetsiz Misafir-Çorum

İzlenme:9672

   

SON YORUMLAR

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

  EZAN VAKTİ

  ÖNEMLİ LİNKLER

 • Çorum Valiliği  
 • Çorum Belediyesi
 • Çorum Adliyesi 

 • Çorum M.Vekili Salim Uslu 
 • Çorum Ticaret ve Sanayi Odası
 • Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği
 • Ay Haber
 • Çorum Hakimiyet Gazetesi 
 • Çorum Gazetesi
 • Çorum Şehir Portalı  
 • Resmi Gazete  
 • E-Devlet Web Sitesi  
 • Tarım Bakanlığı Portalı    
 • Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdürlüğü    
 • Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü    
 • Teşkilatlanma ve Destekleme Genel Müdürlüğü    
 • Türkiye Ziraat Odaları Birliği    
 • Toprak Mahsulleri Ofisi    
 • Strateji Geliştirme Başkanlığı    
 • Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü    
 • Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Koordinasyon Daire Başkanlığı    
 • Yayın Dairesi Başkanlığı    
 • Et ve Balık Kurumu    
 • Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü    
 • Tarım Reformu Genel Müdürlüğü    
 • Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu    
 • Dernekler         
 • Sivil Toplum Kuruluşları    
 • Vergi Kimlik No    
 • İnternet Vergi Dairesi    
 • Devlet Planlama Teşkilatı     
 • Vergi Daireleri    
 • Motorlu Taşıtlar Vergisi    
 • Telefon Rehberi    
 • İhaleler    
 • Bankalar        
 • Siyasi Partiler    
 • Üniversiteler    
 • Sağlık Bakanlığı    
 • Emekli Sandığı    
 • Adalet Bakanlığı    
 • Emniyet Genel Müdürlüğü     
 • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı    
 • Bakanlıklar    
 • Valilikler    
 • Belediyeler    
 • Kaymakamlıklar    
 • Silahlı Kuvvetler    
 • Haber Kaynakları        
 • Elçilik - Konsolosluklar    
 • Avrupa Birliği    
 • K.K.T.C.
 •     

  SAYAÇ