Ankara Çorumlu Dernekler Federasyonu
YÖNETİM TÜZÜK AMACIMIZ DERNEKLERİMİZ ÇORUM TARİHÇE ÜNLÜLERİMİZ ULUSAL-YEREL BASIN İLETİŞİM
FEDERASYON HAZIRLIKLAR İÇİN ÇORUM'DATarih 09 Ekim 2012, 19:27 Editor: Editör

FEDERASYON HAZIRLIKLAR İÇİN ÇORUM'DA

Ankara Çorumlu Dernekler Federasyonu yöneticileri 15-18 Kasım tarihleri arasında AKM yapılacak olan "Çorum Tanıtım Günleri " için bu hafta Çorum'a giderek tanıtım günlerine katılım için ziyaretlerde bulundular.

İLK DURAK SUNGURLU BELEDİYESİ

 

Sabah erken saatlerde buluşan federasyon yöneticileri ve organizasyon firma temsilcileri erken yola koyuldular. Sabah kahvaltısını Sungurlu Beledîyle Başkanı Selahattin Uzunkaya ile birlikte Mavi Ocak tesislerinde yapan heyet Belediye Meclis salonunda tanıtım günü yapılacak hazırlıklarla ilgili sunumu Kaymakam Hulusi Şahin ile birlikte izlediler. Başkan Uzunkaya Ankara’da yapılacak olan “Çorum Tanıtım Günleri” standında belediyenin kendine ayrılan standa yerini alacağını belirterek” Federasyon çok önemli bir organizasyona el attı. Bizde Çorum’un en büyük ilçesi olarak burada üzerimize düşen görevi fazlası ile yapacağız.”dedi.


ALACA BELEDİYESİ YENİ BİNASINDA

 

Çorum Dernekler Federasyonu yöneticilerinin ikinci durağı Alaca ilçesi oldu. Alaca Belediye Başkanı Muhammet Esat Eyvaz yöneticileri belediyenin taşındığı yeni binada kabul etti. Kaymakam Ayhan Yazgan ile birlikte tanıtım sunumunu izleyen Başkan Ayvaz “ Bizde tanıtım günlerinde Alaca ilçemizin kültür ve sosyal yönlerini anlatan etkinliklerle katılacağız. Böyle önemli bir fırsatı değerlendirmek isteriz. Federasyon yöneticilerine bu çalışmalarında önemli destek veren ilçe olmak istiyoruz. Belediyeler festival adı altında yaptıkları organizasyonlara büyük emek vermiyor mu ? Şimdi buraya neden destek vermesinler. Bu tanıtım meselesi sadece yöneticilerin değil bütün Çorumluyum diyenlerin meselesidir. Herkes elini taşın altına koymalıdır.”dedi.


BAŞKAN MUZAFFER KÜLCÜ “BU İŞİ BİRLİKTE YAPACAĞIZ”

 

15-18 Kasım tarihleri arasında Ankara’da yapılacak olan “Çorum Tanıtım Günleri”nin organizasyonla ilgili sunumu Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye’de izlettirildi. Federasyon yöneticilerin ve organizasyon firmasının yaptığı hazırlıkları Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Kültür Müdürü Mustafa Ercan ile birlikte izleyen Başkan Külcü, yapılacak olan tanıtım günlerinin her safhasında taşın altına ellerini koymaktan çekinmeyeceklerini söyledi. Külcü “Belediye Başkan Yardımcımız ve kültür Müdürümüzü bu konu ile görevlendiriyorum. Her safhasında bize ne görev düşüyorsa yanınızdayız. Tanıtım işini birlikte yapacağız. Sizin başarınız bizim, Çorum’un, Çorumlunun başarısıdır.”dedi.

 

VALİ BAŞKÖY “DİNAMİKLERİ HAREKETE GEÇİRİRİZ”

 

Çorum Dernekler Federasyonu yöneticilerinin Çorum ziyaretinde öğle sonu ziyareti Vali Sabri Başköy’e oldu. Valilik toplantı salonunda Kültür ve Turizm Müdürü Ali Özüdoğru ile birlikte sunumu izleyen Başköy, çalışmaların başarılı olması için koordinasyonunun önemine dile getirdi. Çorum’un ticaret ve sanayi alanında dinamikleri olduğunu söyleyen Başköy “ Atatürk Kültür Merkezindeki tanıtım günlerini zaman zaman bizde ziyaret ettik. Orada olması muhtemel faaliyetlerin valiliğimiz, belediyemiz, TSO, Üniversite ve Esnaf Odaları ile birlikte iyi bir koordine ile başarılı alacağına inanıyorum. Çorumun her alandaki dinamiklerini harekete geçiririz. Birlikte yapacağımız her faaliyet başarılı olur.”dedi. Çorum Valisi Başköy, TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal ve Esnaf Odaları Başkanı yalçın Kılıç’ı da toplantıda telefonla arayarak çalışmaların hızlandırılması için talimat verdi.


ÇAĞIR “ BU BİR FIRSATTIR “

 

Heyet Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Başaranhıncal’ı makamında ziyaretten sonra toplantı salonunda sunumun izlenmesine geçti. Çorum Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hayri Çağır burada yaptığı konuşmada “ Çorum sanayicisi ve iş adamları Ankara’da çok şöyle bir algı ile biliniyor; Çorumlu iki yatırımcı düne kadar bir araya geldiğinde “Türkiye için ne üretiriz? diye kafa yoruyordu. Bugün geldiği nokta ise “Dünya için ne üretiriz? “dir. Bu çıtanın yükselmesine katkıda bulunmak, yükselen seviyeyi Ankara’da tanıtmak için bu tanıtım günleri bir fırsattır. Bunu değerlendirmenizi bekliyoruz” dedi.

BAŞARANHINCAL “TSO TANITIMIN KIYMETİNİ İYİ BİLİR”

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Başaranhıncal tanıtım günleri için yapılan sunumu isledikten sonra, yapılan hazırlıkların çok profesyonel ve gerçekçi bir çalışma olduğunu söyledi. Başaranhıncal” Bizim insanımız fuarlara alışkın. Yıllardır tanıtımla ilgili yurt içi ve yurt dışı fuarları takip ediyor. Tanıtımın ne olduğunu ve önemini, kıymetini en iyi biz biliriz. Federasyon olarak yaptığınız hazırlıklarla ilgili sunumu çok gerçekçi buldum. İnsanımıza hayat değil gerçekleri sunmalıyız. Çorum TSO olarak bizde tanıtım günlerinde önemli bir görevi üsleneceğimize söz veriyorum. “dedi. Federasyon ve TSO aralarında 15 Ekim’de akşam saatlerinde üyelere “Çorum Tanıtım Günleri “ için yapılacaklarının anlatılacağı bir sunumu yapmak üzere organizasyon firmasını Çorum’a göndermek üzere sözleştiler.


ÜNİVERSİTE’DEN ÇORUM’A KATMA DEĞER


Heyet Çorum ziyaretlerinde akşam saatlerinde Hitit Üniversitesini ziyaret etti. Üniversite Rektörü Prof.Dr. Reha Metin Alkan tarafından makamda ağırlanan heyet Senato Toplantı salonunda sunumu izletti. Üniversite Genel Sekreteri Erdal Kanık’ında hazır bulunduğu toplantıda Çorum Tanıtım Günlerine üniversite olarak gerekli desteği vereceklerini söyleyen Rektör Alkan “ Sunumunuzu beğendim. Çok detaylı ve görselli bir çalışma olmuş. Bu işe sıkı sıkı sarıldığınızı gösteriyor. Bende bu konuda Genel Sekreterimi görevlendiriyorum. Bize düşen ne var ise onu yapacak. Ankara’da Çorum’u tanıtmak için siz efor sarf ediyor iseniz bizde bunun yanında olmaktan mutlu oluruz.”dedi. Çorum Dernekler Federasyonu Genel başkanı Hayri Çağır’da “Çorum’un hala bir üniversitesinin olduğunu bilmeyenlere buradaki görkemli ortamı göstermeliyiz. Çorumda kurulan üniversite örnek bir eğitim yuvası olmuş. Emeği geçenleri kutluyorum.”dedi.


KILIÇ ”ÇORUM’U ESNAF VE SANATKÂRLAR TANITIR”


 Çorum Dernekler Federasyon Genel Başkanı Hayri Çağır, Genel Başkan Yardımcıları Mahmut Argun, Mehmet Çeliker, Mustafa Dişbudak, Aydın Tufan ve Genel Sekreter Latif Ramazan organizasyonu yapacak olan firma yöneticileri ile birlikte önceki gün Çorum’da “Tanıtım Günleri” için yaptıkları ziyaretin son durağı Çorum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ÇESOB) oldu. Başkan Yalçın Kılıç tarafından karşılanan heyet tanıtım günleri sunumunu yaptı. Başkan Kılıç tanıtım günlerinde Ankara’da Çorumlunun maharetlerini sergilemesi için gerekli çalışmaları yapacaklarını söyledi. Kılıç”  Tanıtım çok önemli. Bizim esnafımız da bunun bilincinde. Öyle imalatlarımız var ki çoğumuz bunların Çorum’da yapıldığını bilmiyor. Bizde Ankara da Çorum Tanıtım günlerinde yerimizi alacağız.”dedi.

 

FEDERASYON ÇORUM’A SIK SIK GİDECEK.

 15-18 Kasım tarihleri arasında Ankara’da yapılacak olan “Çorum Tanıtım Günleri”nin organizasyonla ilgili yol haritası da gittikçe netleşiyor. 11.10.2012 tarihinde Federasyon Organizasyon firmasının temsilcilerini Valilik ve Belediye yetkilileri ile alan çalışması yapması için Çorum’a gönderecek. 15.10.2012 Pazartesi günü ise yöne TSO ‘da sunum yapılacak. Hafta boyunca tanıtım günlerinde satış ve diğer standlar da yer almak isteyen kişi, kurum ve kuruluşlarla görüşmeler sürecek.

 

DERNEK BAŞKANLARI KIZILCIHAMAM’DA KAMPA GİRECEK

Çorum Dernekler Federasyon Genel Başkanı Hayri Çağır, “Çorum Tanıtım Günleri “ öncesi Kasım ayının ilk haftasında belirlenen bir günde Federasyona bağlı dernek başkanları ile Kızılcahamam da kampa gireceklerini belirterek “ Tanıtım günlerini başarılı olması için birkaç faktörü önemsiyoruz. Bunlardan biriside federasyonumuza bağlı derneklerdir. Onların organizasyona dahil edilmesi, görüşlerinin alınması ve katkılarının konuşulacağı kampımız Kızılcahamam da olacak.”dedi.

 

ÇORUM TANITIM GÜNLERİ GAZETESİ ÇIKARILACAK

Çorum Tanıtım Günleri hazırlıkları her alanda sürüyor. Bir tarafta hazırlıklarla ilgili, federasyon tanıtım komitesi ve organizasyon firması çalışır iken, diğer tarafta Federasyon Basın Merkezi tarafından ta tanıtım faaliyetleri ile ilgili yeni alanlara giriliyor. Tanıtım günlerinde dağıtılmak üzere 32 sayfa tabldot ebat 30 bin adet basılacak olan “Tanıtım Günleri Gazetesi” hazırlanıyor. Gazetede Çorum ilinin tanıtımı, Çorum’un yerel ve geneldeki siyasi gücü, federasyon faaliyetleri, tanıtım günlerinin hazırlıkları, belediyeler, Çorumlu STK’lar, firmalar, iş dünyası, Çorum’a renk katanlarla ve üretimle ilgili röportajlar yer alacak.

 

 

 
  |  Bu haber 5632 defa okunmustur.

Paylaş

Federasyon Faaliyetleri  KATEGORiSiNDEN HABERLER

7.Olağan Genel Kurulunda Hayri Çağır Federasyon başkanı seçildi

7.Olağan Genel Kurulunda Hayri Çağır Federasyon başkanı seçildi Derneğimiz 7.Olağan Kurulu Altınpark-Çorum Konağında gerçekleştirildi. Genel kurula tek aday olarak seçime giren Ha...

ÇORUM DERNEKLER FEDERASYONU 7. OLAĞAN GENEL KURULU

ÇORUM DERNEKLER FEDERASYONU 7. OLAĞAN GENEL KURULU Federasyonumuzun 7. Olağan Genel Kurul toplantısı aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere 26.05.2019 Pazar günü...

Federasyondan Mamak Çorumbular derneğine ziyaret

Federasyondan Mamak Çorumbular derneğine ziyaret Ankara Çorumlu Dernekler Feerasyonu Genel Başkanı hayri Çağır ve beraberindeki heyet Mamak Çorumluklar derneğini zi...

Federasyon Keçiören Müteahitler Birliğini ziyaret etti

Federasyon Keçiören Müteahitler Birliğini ziyaret etti Çorumlu Dernekler Federasyonu yöneticileri Keçiören Müteahitler Birliğini ziyaret ederek gündemi değerlendirdi.

4.Çorum Tanıtım Günleri Hazırlıkları Başladı

4.Çorum Tanıtım Günleri Hazırlıkları Başladı Ankara Çorumlu Dernekler Federasyonu tarafından geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirilen Tanıtım Günlerinin bir yenisi ...

Federasyon Gençlik Kolları Faliyette

Federasyon Gençlik Kolları Faliyette Bir süre önce kuruluşunu tamamlayan Genç Çorum Ankara Çorumlular Federasyonunun Gençlik Kolları birimi olarak görev...

Başkan Fethi Yaşar'a Çorum manzaralı pano hediye edildi.

Başkan Fethi Yaşar'a Çorum manzaralı pano hediye edildi. Düzenlene kahvaltıda Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a Ankara Çorumlu Dernekler Federasyonu tarafından öz...

Çorumlular Başkan Fethi Yaşar'ın kahvaltıda misafiri olacak

Çorumlular Başkan Fethi Yaşar'ın kahvaltıda misafiri olacak Ankara Çorumlu Dernekler Federasyonuna bağlı Yenimahalle Çorumlular derneğinin sabah kahvaltısı gündeme girecek.

Ankara Çorumlu İşadamları Birliği görkemli törenle hizmete açıldı

Ankara Çorumlu İşadamları Birliği görkemli törenle hizmete açıldı Ankara’da ki Çorumlular Federasyon çatısı adlında gerçekleştirdikleri birlik beraberliği başka alanlara da taşımaya...
Latif RAMAZAN Latif RAMAZAN
ARTIK BİZİM DE BİR ''TANITIM GÜNÜ'' MÜZ VAR
Aydın Tufan Aydın Tufan
Hemşehrilerim

TANITIM GÜNLERİ


TKDK Bilgi

FACEBOOK SAYFAMIZ

ZİYARETÇİ DEFTERİ


Tüm fotoğraflar

  FEDERASYONUMUZUN GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ
 

FEDERASYONUMUZUN GELENEKSEL İFTAR Y

İzlenme:102445

   
  KEÇİÖREN'DE İFTAR YEMEĞİ
 

KEÇİÖREN'DE İFTAR YEMEĞİ

İzlenme:41112

   
  EMEĞİ GEÇENLER ÖDÜLLENDİRİLDİLER.
 

EMEĞİ GEÇENLER ÖDÜLLENDİRİLDİLER.

İzlenme:284611

   
  BASINDA TANITIM GÜNLERİ
 

BASINDA TANITIM GÜNLERİ

İzlenme:383315

   

Tüm videolar

  Ankara Çorumlu İşadamları Birliği görkemli törenle hizmete açıldı
 

Ankara Çorumlu İşadamları Birliği g

İzlenme:5075

   
  Genel Başkanımız Hayri ÇAĞIR Aydın TUFAN ile Gündem Özel Programında
 

Genel Başkanımız Hayri ÇAĞIR Aydın

İzlenme:10155

   
  Çorum Doğanlar Köyü Zekes
 

Çorum Doğanlar Köyü Zekes

İzlenme:11960

   
  Davetsiz Misafir-Çorum
 

Davetsiz Misafir-Çorum

İzlenme:9657

   

SON YORUMLAR

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

  EZAN VAKTİ

  ÖNEMLİ LİNKLER

 • Çorum Valiliği  
 • Çorum Belediyesi
 • Çorum Adliyesi 

 • Çorum M.Vekili Salim Uslu 
 • Çorum Ticaret ve Sanayi Odası
 • Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği
 • Ay Haber
 • Çorum Hakimiyet Gazetesi 
 • Çorum Gazetesi
 • Çorum Şehir Portalı  
 • Resmi Gazete  
 • E-Devlet Web Sitesi  
 • Tarım Bakanlığı Portalı    
 • Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdürlüğü    
 • Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü    
 • Teşkilatlanma ve Destekleme Genel Müdürlüğü    
 • Türkiye Ziraat Odaları Birliği    
 • Toprak Mahsulleri Ofisi    
 • Strateji Geliştirme Başkanlığı    
 • Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü    
 • Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Koordinasyon Daire Başkanlığı    
 • Yayın Dairesi Başkanlığı    
 • Et ve Balık Kurumu    
 • Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü    
 • Tarım Reformu Genel Müdürlüğü    
 • Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu    
 • Dernekler         
 • Sivil Toplum Kuruluşları    
 • Vergi Kimlik No    
 • İnternet Vergi Dairesi    
 • Devlet Planlama Teşkilatı     
 • Vergi Daireleri    
 • Motorlu Taşıtlar Vergisi    
 • Telefon Rehberi    
 • İhaleler    
 • Bankalar        
 • Siyasi Partiler    
 • Üniversiteler    
 • Sağlık Bakanlığı    
 • Emekli Sandığı    
 • Adalet Bakanlığı    
 • Emniyet Genel Müdürlüğü     
 • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı    
 • Bakanlıklar    
 • Valilikler    
 • Belediyeler    
 • Kaymakamlıklar    
 • Silahlı Kuvvetler    
 • Haber Kaynakları        
 • Elçilik - Konsolosluklar    
 • Avrupa Birliği    
 • K.K.T.C.
 •     

  SAYAÇ