Ankara Çorumlu Dernekler Federasyonu
YÖNETİM TÜZÜK AMACIMIZ DERNEKLERİMİZ ÇORUM TARİHÇE ÜNLÜLERİMİZ ULUSAL-YEREL BASIN İLETİŞİM
GAZETECİLER ÇORUMU TANITIYORTarih 03 Ocak 2016, 23:15 Editor: Editör Aydın Tufan

GAZETECİLER ÇORUMU TANITIYOR

Basın İlan Kurumu (BİK) tarafından düzenlenen ‘Bilgi, Birikim ve Tecrübe Paylaşım Programı’ kapsamında düzenlenen geziye katılan Sakaryalı gazeteciler, Çorumlu meslektaşlarıyla buluştu.


BİK Çorum Şube Müdürü Osman Bolluk’un ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya BİK Sakarya Şube Müdürü Ömer Faruk Çakır, Sakarya Gazeteciler Birliği Başkan Vekili ve Yenigün Gazetesi Sorumlu Müdürü Müjdat Çetin, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Murat Uygun, Sakarya Halk Gazetesi Genel Yayın Müdürü Safa Polat, Bizim Sakarya Gazetesi Köşe yazarı Nejdet Çardak, Ada Postası Gazetesi Sorumlu Müdürü Şaban Özdemir ve Yeni Sakarya Gazetesi’nden Hakan Arslan katıldı.Toplantıda Çorum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve BİK Genel Kurulu Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi Şevket Erzen, Hitit Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği Başkanı Birkan Demirci, Çorum’daki yerel gazete, radyo ve televizyon çalışanları ile bazı ajans temsilcileri de hazır bulundu.
Çorum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Erzen, “Basın İlan Kurumu Genel Kurulu’nda Anadolu basınını temsil ediyor ve arkadaşlarımızla birlikte ciddi mücadeleler veriyoruz” dedi.


M. Nuri Kolaylı ve Mustafa Arslan’la birlikte BİK Anadolu Gazete Sahipleri Temsilciliği görevini yürüttüklerini hatırlatan Şevket Erzen, yerel medyanın içinde bulunduğu sıkıntıların çözümü için aktif bir şekilde çalıştıklarını söyledi.


Açık hava reklamcılığının yerel medyanın gelirlerini büyük ölçüde sekteye uğrattığını anlatan Erzen, hükümetlerin sıkı para politikalarınınsa resmi ilan gelirlerine etki ettiğini kaydetti.
Basın sektörünün yaşadığı problemlere çare aranması noktasında istişare ve güç birliğinin önemine dikkat çeken Erzen, Sakarya ve Çorum’daki basın kuruluşlarının problemlerin benzer olduğuna işaret etti.


İnternet medyasındaki gelişmelerin yazılı basının sonu olacağı yönündeki yaklaşımlara rağmen gazetecilik mesleğinin ölmeyeceğini vurgulayan Erzen, “Mecra değiştirse de gazeteciliğin yaşayacağına yürekten inanıyorum” diye konuştu.


Eğitimci-Yazar Abdulkadir Ozulu, Çorum basın tarihine ilişkin yaptığı araştırmada elde ettiği bilgileri Sakaryalı gazetecilerle paylaştı.


ÇORUM’UN TANITIMI İÇİN SEFERBERLİĞE İHTİYAÇ VAR

Çorum Haber Gazetesi Genel Müdürü Mehmet Yolyapar ise, Çorum’un tanıtımı noktasında herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini belirterek, şehrin tanıtımı noktasında seferberliğe ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Meslekte 45 yılı geride bıraktığını belirten Yolyapar, meslek yaşamı boyunca her zaman Çorum’a yeni değerler kazandırmanın derdinde olduklarını ve bunun çabasını verdiklerinin altını çizdi.
Gazetenin yayın politikasını da bunun üzerine kurduklarını anlatan Yolyapar, “Bugüne kadar ciddi mücadeleler verdik. Şeker Fabrikası’nın Çorum’a kazandırılmasına öncülük ettik. Bölünmüş yol projesi vardı. Elbette bu yol yapılacaktı. O süreçte izlediğimiz yayın politikası ile bölünmüş yolun yatırım programına alınmasına vesile olduk. Sosyal ve kültürel alanlarda da güzel çalışmalara imza attık. Gazeteciliği yapıcı olarak gördüğümüz gibi muhabirliğinde olumlu yönlerini ön plana çıkardık” dedi.


Çorum’un büyük bir tarihi ve kültürel mirasın yanı sıra ekonomide iyi bir konumda olmasına rağmen şehrin imajıyla ilgili sorunlar olduğuna vurgu yapan Yolyapar, “Yaşadığımız kenti doğru ve iyi yönleriyle göstermeye gayret ediyoruz. Ancak bunda sadece basın kuruluşlarının çabası yeterli olmuyor. Ankara’da çok sayıda Çorumlu olmasına rağmen güçlü bir lobimiz yok. Eksik yönlerimiz var. Bu kentin tanıtımı noktasında herkesin bir sorumluluğu var. Tanıtım noktasında seferberliğine ihtiyaç var” dedi.


Yaşanan teknolojik gelişmeler, yeni kitle iletişim araçlarıyla birlikte gazetelerin gelir kaynaklarının düşerken, maliyetlerinin arttığına vurgu yapan Yolyapar, meydanın şantajcılara veya tehditçilere kalmaması için halkında gazetelere sahip çıkması çağrısında bulundu.


Bizim Sakarya Gazetesi Köşe yazarı Nejdet Çardak, Çorum’da düzenlenen bu etkinlikte meslekte ilk günkü heyecanı hissettiğini belirtti. Çardak, bir gazeteyi yapılan haberin sattığını, o haberi de muhabirin yaptığını belirterek, genç meslektaşlarından çalışma azimlerini her zaman korumalarını istedi.


Sakarya Gazeteciler Birliği Başkan Vekili ve Yenigün Gazetesi Sorumlu Müdürü Müjdat Çetin ise, tüm teknolojik gelişmelere rağmen gazetecilik mesleğinin hayatiyetini sürdüreceğine inandığını söyledi. Haber almanın kolay olmadığına dikkat çeken Çetin, bir haberin yapılırken ikili ilişkiler ve güvenin önemine dikkat çekti. Meslekte güvenin önemli olduğunun altını çizen Çetin, güven kaybeden bir gazetecinin herşeyi kaybeceğinin altını çizdi. Çardak, son olarak gazetecilerin halkın içinde olmak zorunda olduğunu sözlerine ekledi.


Sakarya Halk Gazetesi Genel Yayın Müdürü Safa Polat, internetle insan hayatına giren yeni medyanın yerel basını da güçlendirdiğini belirtirken Yeni Sakarya Gazetesi muhabiri Hakan Arslan, tüm güçlüklerine rağmen gazeteciliğin keyifli bir meslek olduğunu dile getirdi.

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Murat Uygun da yerel basının zor bir süreçten geçtiğine işaret ederek geleceğin daha güzel günler getirmesi temennisinde bulundu.

Ada Postası Gazetesi Sorumlu Müdürü Şaban Özdemir, yaygın basının dahi internet medyasındaki gelişmeleri geriden takip ettiğini kaydetti. Hitit Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği Başkanı Birkan Demirci de bazı değerlendirmelerde bulundu.

BİK Çorum Şube Müdürü Osman Bolluk ve Sakaryalı mevkidaşı Ömer Faruk Çakır ise organizasyonla ilgili duygu ve düşüncelerini dile getirdiler.

Sakaryalı gazeteciler, yemek ikramıyla sona eren buluşmada Çorumlu meslektaşlarıyla hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Yerel medyada tecrübe paylaşımını amaçlayan program, Çorum Belediyesi Sanat Müzesi ve Galerisi’nde açılan ‘Geçmiş Zaman Halleri’ adlı fotoğraf sergisi ile Çorum Müzesi gezisinin ardından sona erdi.


  |  Bu haber 7647 defa okunmustur.

Paylaş

Çorum'dan Haberler  KATEGORiSiNDEN HABERLER

Yüksekokulda köy okulu için kitap bağışı kampanyası başlatıldı

Yüksekokulda köy okulu için kitap bağışı kampanyası başlatıldı Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu öğretim üyesi ve öğrencileri, köy okullarına kütüphane kurmak için k...

Ortaköy'e itfaiye aracı hibe edildi

Ortaköy'e itfaiye aracı hibe edildi Türkiye Belediyeler Birliği, itfaiye hizmetlerinde kullanılmak üzere Ortaköy Belediyesi'ne, 2015 model itfaiye ...

MÜSİAD'dan Ankara’ya çıkarması

MÜSİAD'dan Ankara’ya çıkarması Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Çorum Şubesi yönetim kurulu üyeleri Ankara’ya çıkarma yaptı.

Kaymakam Hulusi Şahin Dilavası’na gidiyor.

Kaymakam Hulusi Şahin Dilavası’na gidiyor. Kocaeli’nin Dilovası ilçesine atanan Sungurlu Kaymakamı Hulusi Şahin, veda turlarına başladı. Sungurlu’nun Sesi Gaz...

Kargı Kaymakamı Ali Erdoğan Göreve Başladı

Kargı Kaymakamı Ali Erdoğan Göreve Başladı Çorum’un Kargı İçesine atanan Kaymakam Ali Erdoğan görevine başladı.

ERÖZGÜN SUNGURLUDA BAYRAM ŞEKERİ DAĞITTI

ERÖZGÜN SUNGURLUDA BAYRAM ŞEKERİ DAĞITTI Çorum Anadolu Birliği “Sungurlu İçin Bende Varım” projesi kapsamında mahalleleri gezerek bayram şekeri dağıttı.

Avrupalı Gençler Halk Oyunlarını Öğrenmek Için Çorum'da

Avrupalı Gençler Halk Oyunlarını Öğrenmek Için Çorum'da Çorum'da Hitit Gençlik Topluluğu tarafından ''Güneş Gölge Arıyor'' projesi kapsamında Avrupa...

SUNGURLU'DA HALİM KARAÇİL TİCARET BORSA BAŞKANI OLDU

SUNGURLU'DA HALİM KARAÇİL TİCARET BORSA BAŞKANI OLDU Çorum'un Sungurlu Ticaret Borsası meclis üyesi seçimleri yapıldı.

Çorumda Kadın Emeği Fuarının Açılışı

Çorumda Kadın Emeği Fuarının Açılışı Çorum Kadın Kültür ve Sanat Merkezi'nin Anneler Günü etkinlikleri kapsamında düzenlediği "Kadın Emeği Fuarı" aç...
Latif RAMAZAN Latif RAMAZAN
ARTIK BİZİM DE BİR ''TANITIM GÜNÜ'' MÜZ VAR
Aydın Tufan Aydın Tufan
Hemşehrilerim

TANITIM GÜNLERİ


TKDK Bilgi

FACEBOOK SAYFAMIZ

ZİYARETÇİ DEFTERİ


Tüm fotoğraflar

  FEDERASYONUMUZUN GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ
 

FEDERASYONUMUZUN GELENEKSEL İFTAR Y

İzlenme:100860

   
  KEÇİÖREN'DE İFTAR YEMEĞİ
 

KEÇİÖREN'DE İFTAR YEMEĞİ

İzlenme:40622

   
  EMEĞİ GEÇENLER ÖDÜLLENDİRİLDİLER.
 

EMEĞİ GEÇENLER ÖDÜLLENDİRİLDİLER.

İzlenme:281306

   
  BASINDA TANITIM GÜNLERİ
 

BASINDA TANITIM GÜNLERİ

İzlenme:378725

   

Tüm videolar

  Ankara Çorumlu İşadamları Birliği görkemli törenle hizmete açıldı
 

Ankara Çorumlu İşadamları Birliği g

İzlenme:4925

   
  Genel Başkanımız Hayri ÇAĞIR Aydın TUFAN ile Gündem Özel Programında
 

Genel Başkanımız Hayri ÇAĞIR Aydın

İzlenme:10070

   
  Çorum Doğanlar Köyü Zekes
 

Çorum Doğanlar Köyü Zekes

İzlenme:11865

   
  Davetsiz Misafir-Çorum
 

Davetsiz Misafir-Çorum

İzlenme:9562

   

SON YORUMLAR

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

  EZAN VAKTİ

  ÖNEMLİ LİNKLER

 • Çorum Valiliği  
 • Çorum Belediyesi
 • Çorum Adliyesi 

 • Çorum M.Vekili Salim Uslu 
 • Çorum Ticaret ve Sanayi Odası
 • Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği
 • Ay Haber
 • Çorum Hakimiyet Gazetesi 
 • Çorum Gazetesi
 • Çorum Şehir Portalı  
 • Resmi Gazete  
 • E-Devlet Web Sitesi  
 • Tarım Bakanlığı Portalı    
 • Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdürlüğü    
 • Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü    
 • Teşkilatlanma ve Destekleme Genel Müdürlüğü    
 • Türkiye Ziraat Odaları Birliği    
 • Toprak Mahsulleri Ofisi    
 • Strateji Geliştirme Başkanlığı    
 • Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü    
 • Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Koordinasyon Daire Başkanlığı    
 • Yayın Dairesi Başkanlığı    
 • Et ve Balık Kurumu    
 • Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü    
 • Tarım Reformu Genel Müdürlüğü    
 • Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu    
 • Dernekler         
 • Sivil Toplum Kuruluşları    
 • Vergi Kimlik No    
 • İnternet Vergi Dairesi    
 • Devlet Planlama Teşkilatı     
 • Vergi Daireleri    
 • Motorlu Taşıtlar Vergisi    
 • Telefon Rehberi    
 • İhaleler    
 • Bankalar        
 • Siyasi Partiler    
 • Üniversiteler    
 • Sağlık Bakanlığı    
 • Emekli Sandığı    
 • Adalet Bakanlığı    
 • Emniyet Genel Müdürlüğü     
 • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı    
 • Bakanlıklar    
 • Valilikler    
 • Belediyeler    
 • Kaymakamlıklar    
 • Silahlı Kuvvetler    
 • Haber Kaynakları        
 • Elçilik - Konsolosluklar    
 • Avrupa Birliği    
 • K.K.T.C.
 •     

  SAYAÇ