Ankara Çorumlu Dernekler Federasyonu
YÖNETİM TÜZÜK AMACIMIZ DERNEKLERİMİZ ÇORUM TARİHÇE ÜNLÜLERİMİZ ULUSAL-YEREL BASIN İLETİŞİM
İskilip'te güzel şeyler oluyorTarih 04 Ocak 2016 Editor: Editör Aydın Tufan

İskilip'te güzel şeyler oluyor


Hitit Üniversitesi, İskilip Meslek Yüksekokulu yeni binasının resmi Temel Atma Töreni Cumartesi günü inşaat alanında gerçekleştirildi.


Hitit Üniversitesi, İskilip Meslek Yüksekokulu yeni binasının resmi Temel Atma Töreni  Cumartesi günü inşaat alanında gerçekleştirildi.

Yapılan açıklamaya göre, Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan Temel Atma Törenine AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, İskilip Kaymakamı Şuayib Gürsoy, Hitit Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mustafa Bıyık, İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma,   AK Parti Çorum İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, çevre ilçelerin Belediye Başkanları, İskilip Meslek Yüksekokulu Müdürü Muammer Cengil, Çorum İl Genel Meclis Başkanı Halil İbrahim Kaya, İş adamı İsmail Kayılı, Ali Evlüce, Bahattin Yılmaz, Adil Üstünel, STK başkanları, İskilip Yüksek Öğretim Kurumlarını Yaptırma ve Yaşatma Derneğinin Başkan ve yönetim kurulu, İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri, Protokol mensupları, çok sayıda basın mensubu, davetliler ile İskilip halkı katıldı.


DOÇ. DR. MUAMMER CENGİL; “EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Törende açılış konuşmasını yapan İskilip Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Muammer Cengil “Okulumuzun yeni bina ihtiyacının karşılanması için yoğun gayret sarf eden Hitit Üniversitesi Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Reha Metin Alkan, İskilip Kaymakamı Sayın Şuayib Gürsoy, Belediye Başkanımız Sayın Recep Çatma, İskilip Yüksek Öğretim Kurumlarını Yaptırma Derneği Başkan ve yönetimine, değerli iş adamlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

BELEDİYE BAŞKANI RECEP ÇATMA; “BU BİNA İŞ ADAMLARIMIZ VE REKTÖR HOCAMIZIN DESTEKLERİ İLE EN KISA ZAMANDA BİTİRİLECEKTİR.”

İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma, bugün İskilip´in tarihine not düşecek günlerden bir tanesi olacak 2004 yılında eski terminal binasının değiştirilmesiyle başlayan İskilip meslek yüksek okulumuz yeni binasına kavuşmak üzere öncelikle burada on aylık bir emek var. Bunu izah etmeden geçemeyeceğiz. Arkadaşlarımızın Kaymakam Beyin, İl Başkanımızın İlçe Başkanımızın büyük emekleri var.Öncelikle Çorumdaki iş adamlarımızla ikili toplantılar yaptık. Böyle bir kararımızın olduğunu bildirdik ve desteklerini esirgemediler. Daha sonra Ankara'daki iş adamlarımızla yemekli toplantı yaptık ve görüşmelerimizden verim aldık. Hepsinden Allah Razı Olsun diyoruz. Daha sonra Antalya'daki Ahmet Söylemez Amcama, İzmir'deki iş adamlarımızın ayaklarına kadar gittik ve yatırımımız hakkında bilgi verdik. ve bizlerden yarımlarını esirgemediler. Huzurlarınızda Belediye Başkanı olarak İskilip Halkı olarak iş adamlarımızın hepsine teşekkür ederim. Hitit Üniversitesi Rektörü Sayın Prof Dr. Reha Metin Alkan Beyefendiye bizlere vermiş olduğu desteklerden dolayı, İskilip MYO Müdürü Doç. Dr. Muammer Cengil beye ve yardımcılarına teşekkür ediyorum. Bu Bina İş Adamlarımız ve Rektör Hocamızın destekleriyle en kısa zamanda bitirilecektir. İskilip'in En büyük binası olan okulumuz bin öğrenci kapasiteye sahip olacaktır. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

KAYMAKAM ŞUAYİB GÜRSOY; ”BELEDİYE BAŞKANIMIZIN OLAĞANÜSTÜ GAYRETLERİNE BİZZAT ŞAHİDİM.”

İlçe Kaymakamı Şuayib Gürsoy ise konuşmasında; "Evliya Çelebi'nin İlim Ve Hilim Kenti İskilip dediği bu şehre bu şekilde bir okul yakışırdı diyor ve en kısa süre de İnşaallah açılışını da yapmak nasip olur. Mevcut haline gelmesinde katkısı olanları da unutmamak gerekir, onlara da teşekkür ediyorum. Geçen süre zarfında eski binanın ihtiyaca cevap vermemesi nedeni ile yeni bir bina yapma ihtiyacı ortaya çıkmıştır.Bu aşamada Sayın Belediye Başkanımızın olağan üstü gayretlerine bizzat şahidim. Bunun yanı sıra bu aşamaya gelinmesinde asıl pay sahibi hayır severlerim olmuştur. Hadisi Şerifte "Veren El Alan Elden Üstündür" buyrulmuştur. Hayırseverlerimizde böyle bir Alicenaplığı göstererek bu hizmetin ortaya çıkmasına vesile olmuşlardır. Sayın Rektörümüzün de bu ivmenin kazanılmasında çok önemli katkıları olmuş ve bize güven ve güç vermiştir. Sayın Milletvekillerimiz de bu gayretimize sahip çıkmışlar ve destek olmuşlardır. İnanıyorum ki Sayın Milletvekillerimizin, Sayın Rektörümüzün ve hayırseverlerimizin desteklerinin devam etmesi ile kısa süre içinde bu okul tamamlanacaktır. Bu nedenle onlara ve tüm emeği geçenlere en içten ve kalbi teşekkürlerimi iletiyorum." dedi.

AK PARTİ ÇORUM MİLLETVEKİLİ AHMET SAMİ CEYLAN; “İSKİLİP’TE GÜZEL ŞEYLER OLUYOR. DÖRT YIL İÇİNDE DAHA GÜZEL HİZMETLERİ BERABERCE HAYATA GEÇİRECEĞİZ.”

Temel atma töreninde bir konuşma yapan Ahmet Sami Ceylan "Bugün  hayırlı bir iş için  burada bulunuyoruz.Daha önce İl Başkanlığım zamanında Sayın Kaymakam İskilip için defalarca bizleri ziyaret etti.Bu nedenle Sayın Kaymakamımızın takipçiliğini İskilip´e sahip çıkmasını ve bizlerle  uyum içinde çalışmasını  her zaman takdir ettik. Şu anda bu işin önderliğini üslenmiş durumda. Bu nedenle İskilip´e yaptığı değerli hizmetlerden dolayı Kaymakamımıza canı gönülden teşekkür ediyoruz. Üniversiteler bilim yuvası, bizim geleceğimizin temellerini attığımız ve geleceğimizi inşa ettiğimiz, gençlerimizin yetişme yerleridir. Türkiye 2023'e doğru giderken gençlerimizin daha bilinçli, daha vatansever, milliyetçi, devletçi, duygularla yetiştirilmesi, bu okullarımızın sayesinde oluyor. Değerli hocalarımızın gayretiyle, imkânlarımızın yettiği kadar ve bizlerin desteğiyle geleceğimizi bu gençlerle inşa edeceğiz.

 Değerli kardeşlerim, İskilip’te güzel şeyler oluyor. Dört yılın sonunda daha güzel hizmetleri beraberce hayata geçireceğiz. Değerli Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Belediye bir ilçenin lokomotifidir. Belediye yerinde sayarsa ilçe de yerinde sayar, Belediye koşarsa ilçe de koşar. Vekil olduğumuz, yemin ettiğimiz dönemde de Başkanımızla haftada en az iki kere telefonla İskilip için görüşüyoruz. Bizlerin de görevi sizlere destek olmak. Belediye ye destek olmak. Belediye Başkanımıza gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz.

CEYLAN; “İSKİLİP AÇIK TARIM CEZAEVİ HAYIRLI OLSUN”

Açık Tarım Cezaevi hayırlı olsun. Onun sözünü veriyorum. Hiç bir problemimiz yok. Yer tespiti yapıldı. Bu sene ihaleye çıkarak 18 ay içerisinde tamamlanacak şekilde hizmete sunulacak. Ulaştırma Bakanımızla görüştük. Bu yıl içerisinde Çorum-İskilip, Çankırı-İskilip yoluna yüklü bir ödenek çıkartarak bir önceki yıldaki duraklamayı da gidererek bu yolları bitireceğiz." dedi.

Temel atma törenine geçmeden önce İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma tarafından hazırlatılan, İskilip’in özetini yansıtan sanat eseri İskilip tabloları Milletvekili A. Sami Ceylan ve emeği geçenlere, katkıda bulunanlara takdim edildi.

Haber : Habercim19


  |  Bu haber 5800 defa okunmustur.

Paylaş

Federasyon Faaliyetleri  KATEGORiSiNDEN HABERLER

7.Olağan Genel Kurulunda Hayri Çağır Federasyon başkanı seçildi

7.Olağan Genel Kurulunda Hayri Çağır Federasyon başkanı seçildi Derneğimiz 7.Olağan Kurulu Altınpark-Çorum Konağında gerçekleştirildi. Genel kurula tek aday olarak seçime giren Ha...

ÇORUM DERNEKLER FEDERASYONU 7. OLAĞAN GENEL KURULU

ÇORUM DERNEKLER FEDERASYONU 7. OLAĞAN GENEL KURULU Federasyonumuzun 7. Olağan Genel Kurul toplantısı aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere 26.05.2019 Pazar günü...

Federasyondan Mamak Çorumbular derneğine ziyaret

Federasyondan Mamak Çorumbular derneğine ziyaret Ankara Çorumlu Dernekler Feerasyonu Genel Başkanı hayri Çağır ve beraberindeki heyet Mamak Çorumluklar derneğini zi...

Federasyon Keçiören Müteahitler Birliğini ziyaret etti

Federasyon Keçiören Müteahitler Birliğini ziyaret etti Çorumlu Dernekler Federasyonu yöneticileri Keçiören Müteahitler Birliğini ziyaret ederek gündemi değerlendirdi.

4.Çorum Tanıtım Günleri Hazırlıkları Başladı

4.Çorum Tanıtım Günleri Hazırlıkları Başladı Ankara Çorumlu Dernekler Federasyonu tarafından geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirilen Tanıtım Günlerinin bir yenisi ...

Federasyon Gençlik Kolları Faliyette

Federasyon Gençlik Kolları Faliyette Bir süre önce kuruluşunu tamamlayan Genç Çorum Ankara Çorumlular Federasyonunun Gençlik Kolları birimi olarak görev...

Başkan Fethi Yaşar'a Çorum manzaralı pano hediye edildi.

Başkan Fethi Yaşar'a Çorum manzaralı pano hediye edildi. Düzenlene kahvaltıda Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a Ankara Çorumlu Dernekler Federasyonu tarafından öz...

Çorumlular Başkan Fethi Yaşar'ın kahvaltıda misafiri olacak

Çorumlular Başkan Fethi Yaşar'ın kahvaltıda misafiri olacak Ankara Çorumlu Dernekler Federasyonuna bağlı Yenimahalle Çorumlular derneğinin sabah kahvaltısı gündeme girecek.

Ankara Çorumlu İşadamları Birliği görkemli törenle hizmete açıldı

Ankara Çorumlu İşadamları Birliği görkemli törenle hizmete açıldı Ankara’da ki Çorumlular Federasyon çatısı adlında gerçekleştirdikleri birlik beraberliği başka alanlara da taşımaya...
Latif RAMAZAN Latif RAMAZAN
ARTIK BİZİM DE BİR ''TANITIM GÜNÜ'' MÜZ VAR
Aydın Tufan Aydın Tufan
Hemşehrilerim

TANITIM GÜNLERİ


TKDK Bilgi

FACEBOOK SAYFAMIZ

ZİYARETÇİ DEFTERİ


Tüm fotoğraflar

  FEDERASYONUMUZUN GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ
 

FEDERASYONUMUZUN GELENEKSEL İFTAR Y

İzlenme:102625

   
  KEÇİÖREN'DE İFTAR YEMEĞİ
 

KEÇİÖREN'DE İFTAR YEMEĞİ

İzlenme:41157

   
  EMEĞİ GEÇENLER ÖDÜLLENDİRİLDİLER.
 

EMEĞİ GEÇENLER ÖDÜLLENDİRİLDİLER.

İzlenme:284766

   
  BASINDA TANITIM GÜNLERİ
 

BASINDA TANITIM GÜNLERİ

İzlenme:383650

   

Tüm videolar

  Ankara Çorumlu İşadamları Birliği görkemli törenle hizmete açıldı
 

Ankara Çorumlu İşadamları Birliği g

İzlenme:5100

   
  Genel Başkanımız Hayri ÇAĞIR Aydın TUFAN ile Gündem Özel Programında
 

Genel Başkanımız Hayri ÇAĞIR Aydın

İzlenme:10180

   
  Çorum Doğanlar Köyü Zekes
 

Çorum Doğanlar Köyü Zekes

İzlenme:11990

   
  Davetsiz Misafir-Çorum
 

Davetsiz Misafir-Çorum

İzlenme:9677

   

SON YORUMLAR

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

  EZAN VAKTİ

  ÖNEMLİ LİNKLER

 • Çorum Valiliği  
 • Çorum Belediyesi
 • Çorum Adliyesi 

 • Çorum M.Vekili Salim Uslu 
 • Çorum Ticaret ve Sanayi Odası
 • Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği
 • Ay Haber
 • Çorum Hakimiyet Gazetesi 
 • Çorum Gazetesi
 • Çorum Şehir Portalı  
 • Resmi Gazete  
 • E-Devlet Web Sitesi  
 • Tarım Bakanlığı Portalı    
 • Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdürlüğü    
 • Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü    
 • Teşkilatlanma ve Destekleme Genel Müdürlüğü    
 • Türkiye Ziraat Odaları Birliği    
 • Toprak Mahsulleri Ofisi    
 • Strateji Geliştirme Başkanlığı    
 • Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü    
 • Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Koordinasyon Daire Başkanlığı    
 • Yayın Dairesi Başkanlığı    
 • Et ve Balık Kurumu    
 • Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü    
 • Tarım Reformu Genel Müdürlüğü    
 • Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu    
 • Dernekler         
 • Sivil Toplum Kuruluşları    
 • Vergi Kimlik No    
 • İnternet Vergi Dairesi    
 • Devlet Planlama Teşkilatı     
 • Vergi Daireleri    
 • Motorlu Taşıtlar Vergisi    
 • Telefon Rehberi    
 • İhaleler    
 • Bankalar        
 • Siyasi Partiler    
 • Üniversiteler    
 • Sağlık Bakanlığı    
 • Emekli Sandığı    
 • Adalet Bakanlığı    
 • Emniyet Genel Müdürlüğü     
 • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı    
 • Bakanlıklar    
 • Valilikler    
 • Belediyeler    
 • Kaymakamlıklar    
 • Silahlı Kuvvetler    
 • Haber Kaynakları        
 • Elçilik - Konsolosluklar    
 • Avrupa Birliği    
 • K.K.T.C.
 •     

  SAYAÇ