Ankara Çorumlu Dernekler Federasyonu
YÖNETİM TÜZÜK AMACIMIZ DERNEKLERİMİZ ÇORUM TARİHÇE ÜNLÜLERİMİZ ULUSAL-YEREL BASIN İLETİŞİM
Ankara Çorumlu İşadamları Birliği görkemli törenle hizmete açıldıTarih 26 Eylül 2017, 20:55 Editor: Editör

Ankara Çorumlu İşadamları Birliği görkemli törenle hizmete açıldı

 

Ankara’da ki Çorumlular Federasyon çatısı adlında gerçekleştirdikleri birlik beraberliği başka alanlara da taşımaya başladılar. Federasyon  Genel Başkanı Hayri Çağır  ve ekibi ile Başkent Ankara da metropol ilçelerde Çorumlu derneklerin kuruluşlarını da tamamlayan Çorumlu Dernekler Federasyonu Altın Park da geçen yıl hizmete giren Çorum konağındaki faaliyetlerini farklı alanlara taşımaya başladı.

Bu bağlamda bir süre önce kuruluşu Keçiören Mücahitler Birliği Başkanı Ferit Turan ve ekibi tarafından gerçekleştirilen Ankara Çorumlu İş Adamları Birliği açılışı Keçiören Belediye meydanında miting havasında gerçekleşti.Bir gün önceden hazırlıkları başlayan İskilip Dolması ikramı açılış sonrası 3500 kişiye ikram edildi.

 

 

“ Açılışı siyaset ve iş dünyasından önemli isimler katıldı”

 

Keçiören’de düzenlenen açılışa AK Parti Çorum Milletvekili TBMM İdare Amiri Salim Uslu,  AK Parti Ankara Milletvekili  Murat Alparslan,   Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Büyükşehir Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak,  Ankara Çorumlu Dernekleri Federasyonu Başkanı Hayri Çağır, AK Parti Keçiören İçe Başkanı Zafer Çoktan, AK Parti Çankaya İlçe Başkanı Ali Güven,AK Parti Akyurt İlçe Başkanı Kadir Gürbüz,  Keçiören Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Yıldız, Başkan Yardımcısı Gürsel Yılmaz, İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, Keçiören MHP İlçe Başkanı Mustafa Sargın, BOTAŞ Direktörü Davut Güney, Keçiören Müftüsü Dr. İhsan İlhan, Keçiören Tapu Kadastro Müdürü  Hamdi Erşen. Çorumlu STK temsilcileri, yöneticileri ve Ankara’da yaşayan Çorumlular katıldı.

 

Başkan Süleyman Gökçe “ Çorumlular iş dünyasında olduğunu ispatladı”

 

Açılış konuşmasını yapan Ankara Çorumlu İş Adamları Birliği Başkanı Süleyman Gökçe Başkentte her alanda Çorumluların birlik birebirlik içinde olduklarını söyledi. Gökçek “ Bu alanda bizde iş adamları olarak birlikteliğimizi sivil toplum kuruluşu çatısı altında bir araya gelerek taçlandırdık. Ankara da başarılı işlere imza atan bir ekibimiz var.Bu çatı altında başarımızı sürdürmenin gayreti içinde olacağız “dedi.

 

Federasyon Genel Başkanı Hayri Çağır “Başkente ekonomik anlamda değer katıyoruz’

 

Ankara Çorumlu dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hayri Çağır açılışta yaptığı konuşmada Çorumluların Başkente ekonomik anlamda da bir değer kattığını söyledi.

Çağır ;  Ankara da yaşayanlar arasında nüfus çoğunluğu itibariyle Çorumlunun birinci sırada olduğunu resmi veriler bize söylüyor.Bizde dünü kadar Federasyon çatısı altındaki 122’ye ulaşan derneğimiz ile bunun içini dolduruyor idik. Yaptığımız etkinliklerde kültür ve sanatta, güncel yaşamda gündemi takip ediyor, yeni gündemler oluşturuyor idik.Bugün geldiğimiz nokta da Çorumluların Başkent ekonomisine  iş dünyası ile de katkıda bulunduğunun taçlandırıldığı gündür. Açılışını yaptığımız Çorumlu İş Adamları Birliği önümüzdeki süreçte bu alanda etkinliğini gösterecek bir sivil toplum kuruluşudur. Hayırlı Uğurlu olsun “dedi.

 

Çorum Milletvekili Salim Uslu” Her alanda birlik beraberlikten yanayız”

 

TBMM İdare Amiri ve Çorum Milletvekili Salim Uslu Ankara Çorumlu İş Adamları Birliğinin açılışında yaptığı konuşmada günün birlik ve beraberliğikden yana olmanın günü olduğunu söyledi. Uslu “Ankara da yaşayan hemşerilerimiz önce köy derneklerinde sonra ilçe derneklerinde daha sonrada işi büyütüp federasyon çatısı altında örgütlendiler. Şimdi Federasyonla birlikte hareket ederek İş Adamlarını bir araya getirdiler. Kendilerini tebrik ederim. Her alanda birlik beraberlikten yana olduğumuz günlerdeyiz. Toplum olarak dayanışmanın bir araya gelmenin önemini iyi biliyoruz. Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın.”dedi.

 

 

 AK Parti Ankara Milletvekili Murat Alparslan "Çorumluyuz birbirimizden sorumluyuz"

Açılışda konuşma yapan AK Parti Ankara Milletvekili Murat Alparslan açılışı yapılan Ankara Çorumlu İş Adamları Birliğinin önemli hizmetlere imza atacağına olan inancını paylaştı. Alparslan " Ankara da hemşerilerimizin her alanda yaptığı önemli gelişmelere bu kez iş adamlarıda katıldı. Olumlu bir çalışma olan birliğin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Biz Çorumlular olarak her zaman söylediğimiz gibi "Çorumluyuz birbirimizden sorumluyuz" Bu bilinç ile ülkemize her alanda katme değer katıyoruz. İstihdama,ekonomiye büyük katkısı olacağna inandığım yeni kuruluşun başkan ve yönetimini,üyelerini tebrik ediyorum."dedi.

 

 

Başkan Mustafa Ak  “İş Adamları Birliğinin Merkezinin Keçiören de olması bizi mutlu ediyor “

 

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak açılışı yapılan Ankara Çorumlu İş Adamları Birliğinin Keçiören de açılışının yapılmasının ev sahibi olarak kendisini farklı memnun ettiğini dile getirdi. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak “ Başkenti oluşturan hemşeri federasyonları arasında Çorumluların yeri farklı idi. Şimdi iş dünyasında da sivil toplum kuruluşu ile bir araya geldiler. Açılışını yaptığımız Ankara Çorumlu İş Adamları Birliğinin merkezinin Keçiören de olması bizi ev sahibi olarak mutlu ediyor. Buradaki iş adamlarımız zaten kendi alanlarında başarıyı yakalamış kişiler. İnşallah burada başarılı çıkışları ile ekonomiye istihdama katkıda bulunurlar.”dedi.

 

 

Ankara Büyükşehir Belediye  Başkanı Melih Gökçek’ten  konut ve sanayi sitesi müjdesi

 

Açılışa katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Çorumluların her geçen gün Başkentte ağırlıklarının farklı alanlarda devam etmesini olumlu bir gelişme olarak değerlendirdi. Federasyon Başkanı Hayri Çağır ile birlikte başarılı çalışmaları gözlemlediğini söyleyen Gökçek, açılışa katılan Çorumlulara iki müjde Verdi.

Gökçek ;  Federasyon  çatısı altında zaten etkin bir kuruluşsunuz. Şimdi de Madem iş adamları olarak bir araya geldiniz. Size yerini bulun, altyapı imar gibi bazı kolaylıkları ben bedelsiz yapmak kaydı ile Konut yapalım. Evi olmayan Çorumlulara ev yapalım.  Bir araya gelin Sanayi sitesi kurun, altyapısını ben bedelsiz Büyükşehir olarak yapalım. Ben sizde bu birlik beraberliği bu öz güveni görüyorum. Bini yapmak için gerekli potansiyel Çorumlular da var. ”dedi.

Keçiören Müftüsü Dr. İhsan İlhan tarafından yaptırılan dua ile Ankara Çorumlu İş Adamları Birliğinin açılış kurdelesi protokol tarafından kürsüde kesildi.

Protokol Birlik binasında kendilerine ikram edilen İskilip dolmasını yerken, Keçiören Belediyesi oto parkında kurulan alanda 3500 kişi ye de İskilip dolması, sirkeli çorba ve un helvası ikram edildi.

 

 

 

 

 

   |  Bu haber 8520 defa okunmustur.

Paylaş

Federasyon Faaliyetleri  KATEGORiSiNDEN HABERLER

7.Olağan Genel Kurulunda Hayri Çağır Federasyon başkanı seçildi

7.Olağan Genel Kurulunda Hayri Çağır Federasyon başkanı seçildi Derneğimiz 7.Olağan Kurulu Altınpark-Çorum Konağında gerçekleştirildi. Genel kurula tek aday olarak seçime giren Ha...

ÇORUM DERNEKLER FEDERASYONU 7. OLAĞAN GENEL KURULU

ÇORUM DERNEKLER FEDERASYONU 7. OLAĞAN GENEL KURULU Federasyonumuzun 7. Olağan Genel Kurul toplantısı aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere 26.05.2019 Pazar günü...

Federasyondan Mamak Çorumbular derneğine ziyaret

Federasyondan Mamak Çorumbular derneğine ziyaret Ankara Çorumlu Dernekler Feerasyonu Genel Başkanı hayri Çağır ve beraberindeki heyet Mamak Çorumluklar derneğini zi...

Federasyon Keçiören Müteahitler Birliğini ziyaret etti

Federasyon Keçiören Müteahitler Birliğini ziyaret etti Çorumlu Dernekler Federasyonu yöneticileri Keçiören Müteahitler Birliğini ziyaret ederek gündemi değerlendirdi.

4.Çorum Tanıtım Günleri Hazırlıkları Başladı

4.Çorum Tanıtım Günleri Hazırlıkları Başladı Ankara Çorumlu Dernekler Federasyonu tarafından geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirilen Tanıtım Günlerinin bir yenisi ...

Federasyon Gençlik Kolları Faliyette

Federasyon Gençlik Kolları Faliyette Bir süre önce kuruluşunu tamamlayan Genç Çorum Ankara Çorumlular Federasyonunun Gençlik Kolları birimi olarak görev...

Başkan Fethi Yaşar'a Çorum manzaralı pano hediye edildi.

Başkan Fethi Yaşar'a Çorum manzaralı pano hediye edildi. Düzenlene kahvaltıda Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a Ankara Çorumlu Dernekler Federasyonu tarafından öz...

Çorumlular Başkan Fethi Yaşar'ın kahvaltıda misafiri olacak

Çorumlular Başkan Fethi Yaşar'ın kahvaltıda misafiri olacak Ankara Çorumlu Dernekler Federasyonuna bağlı Yenimahalle Çorumlular derneğinin sabah kahvaltısı gündeme girecek.

Hayri Çağır " Arakanda ki zülme sessiz kalmamalıyız"

Hayri Çağır Ankara Çorumlu Dernerkler Federasyonu Genel Başkanımız Hayri Çağır yaptığı yazılı açıklamada son yıllarda dünyanın...
Latif RAMAZAN Latif RAMAZAN
ARTIK BİZİM DE BİR ''TANITIM GÜNÜ'' MÜZ VAR
Aydın Tufan Aydın Tufan
Hemşehrilerim

TANITIM GÜNLERİ


TKDK Bilgi

FACEBOOK SAYFAMIZ

ZİYARETÇİ DEFTERİ


Tüm fotoğraflar

  FEDERASYONUMUZUN GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ
 

FEDERASYONUMUZUN GELENEKSEL İFTAR Y

İzlenme:102425

   
  KEÇİÖREN'DE İFTAR YEMEĞİ
 

KEÇİÖREN'DE İFTAR YEMEĞİ

İzlenme:41112

   
  EMEĞİ GEÇENLER ÖDÜLLENDİRİLDİLER.
 

EMEĞİ GEÇENLER ÖDÜLLENDİRİLDİLER.

İzlenme:284161

   
  BASINDA TANITIM GÜNLERİ
 

BASINDA TANITIM GÜNLERİ

İzlenme:383315

   

Tüm videolar

  Ankara Çorumlu İşadamları Birliği görkemli törenle hizmete açıldı
 

Ankara Çorumlu İşadamları Birliği g

İzlenme:5070

   
  Genel Başkanımız Hayri ÇAĞIR Aydın TUFAN ile Gündem Özel Programında
 

Genel Başkanımız Hayri ÇAĞIR Aydın

İzlenme:10155

   
  Çorum Doğanlar Köyü Zekes
 

Çorum Doğanlar Köyü Zekes

İzlenme:11960

   
  Davetsiz Misafir-Çorum
 

Davetsiz Misafir-Çorum

İzlenme:9657

   

SON YORUMLAR

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

  EZAN VAKTİ

  ÖNEMLİ LİNKLER

 • Çorum Valiliği  
 • Çorum Belediyesi
 • Çorum Adliyesi 

 • Çorum M.Vekili Salim Uslu 
 • Çorum Ticaret ve Sanayi Odası
 • Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği
 • Ay Haber
 • Çorum Hakimiyet Gazetesi 
 • Çorum Gazetesi
 • Çorum Şehir Portalı  
 • Resmi Gazete  
 • E-Devlet Web Sitesi  
 • Tarım Bakanlığı Portalı    
 • Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdürlüğü    
 • Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü    
 • Teşkilatlanma ve Destekleme Genel Müdürlüğü    
 • Türkiye Ziraat Odaları Birliği    
 • Toprak Mahsulleri Ofisi    
 • Strateji Geliştirme Başkanlığı    
 • Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü    
 • Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Koordinasyon Daire Başkanlığı    
 • Yayın Dairesi Başkanlığı    
 • Et ve Balık Kurumu    
 • Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü    
 • Tarım Reformu Genel Müdürlüğü    
 • Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu    
 • Dernekler         
 • Sivil Toplum Kuruluşları    
 • Vergi Kimlik No    
 • İnternet Vergi Dairesi    
 • Devlet Planlama Teşkilatı     
 • Vergi Daireleri    
 • Motorlu Taşıtlar Vergisi    
 • Telefon Rehberi    
 • İhaleler    
 • Bankalar        
 • Siyasi Partiler    
 • Üniversiteler    
 • Sağlık Bakanlığı    
 • Emekli Sandığı    
 • Adalet Bakanlığı    
 • Emniyet Genel Müdürlüğü     
 • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı    
 • Bakanlıklar    
 • Valilikler    
 • Belediyeler    
 • Kaymakamlıklar    
 • Silahlı Kuvvetler    
 • Haber Kaynakları        
 • Elçilik - Konsolosluklar    
 • Avrupa Birliği    
 • K.K.T.C.
 •     

  SAYAÇ