Hemşehrilerim


Açıklama: Bir yılı geride bırakıp yeni yıla 2016 yılına hep birlikte girdik.Yeni yıl hepimiz için Sağlık afiyet ve esenlikler içerisinde bol kazançlı bir yol olur inşallah.
Kategori: Köşe Yazıları
Eklenme Tarihi: 03 Ocak 2016
Geçerli Tarih: 20 Ekim 2020, 12:02
Site: Ankara Çorumlu Dernekler Federasyonu
URL: http://www.corumfederasyonu.com/yazar.asp?yaziID=220Bir yılı geride bırakıp yeni yıla 2016 yılına hep birlikte girdik.Yeni yıl hepimiz için Sağlık afiyet ve esenlikler içerisinde bol kazançlı bir yol olur inşallah.

Ankara Çorumlu Dernekler Federasyonu olarak 3.Çorum Tanıtım Günlerinden bu yana Tanıtım Medya çalışmalarımızda yapmayı tasarladığımız Yeni Yıl takvimini nihayet bastırdık.

Önceleri takvim bastıralım mı ? Bastırmayalım mı ? gibi kararsızlıklarımız oldu.
Sonra reklamın kötüsü olmaz diyerek çalışmayı gerçekleştirdik. Altın parkta Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek tarafından federasyonumuza yaptırılan Çorum Evin’inin resmini takvimde ana resim olarak kullandık.

Ayrıca Gerçekleştirdiğimiz 1,2,3, Çorum Tanıtım günlerinin açılış resimlerini üstte, sağ ve sol köşelerde de tanıtım günlerinden karma fotoğraflar kullandık.

Ben bu çalışmaya uzunca bir süre zaman ayırdım. Ankara da faaliyet gösteren, ticaretle uğraşan kişi kuruluş ve temsilcilerini hem tanımak onlarla sohbet etmek uygunsalar bir çaylarını içmek istedim.

Ulaşabildiğim kadarı ile bir hayli sayıda hemşerimin ziyaretine gittim. Konu takvim çalışması idi ama amaç, onların ne yaptığın nasıl çalıştığını, başarıyı nasıl yakaladıklarını dinlemekti. Ziyaret ettiğim hemşerilerim arasında kendini aşmış, ticaretinde önemli yerlere gelmiş kişileri görmek beni son derece memnun etti.

Özellikle inşaat sektöründe Çorumlu hemşerilerimiz başkentte önemli konuma gelmişler. Buna şahit oldum. Diğer sektörler de de kendini ispatlamış hemşerilerimizin olması memnuniyet verici.

Takvim için firma sahiplerinde kutu reklamlar aldım. Bunları görüntü kirliliği olmasın diye bastırdığımız şekilde tasarladık. Hemşerilerimizi daha fazla tanıtmak içinde sitemizin panelinde onların kartvizitlerine yer verdik.

İlki başarmak zordur. Biz ilki bu alanda başardık.

Eksiklerimiz olabilir. Nihayette insanız. Başka tanıtım projelerinde bunları gideririz inşallah.

Takvimimizi 5 Ocak 2016 tarihinden itibaren Çorum Dernekler Federasyonumuzdan isteyenler alabilir. Tedaş da geleneksel olarak yakında düzenleyeceğimiz kahvaltıda derneklere takvimi dağıtacağız. Ayrıca katkıda bulanan firmalara da ulaştıracağız.

Yeni yılınız kutlu, 2016 Yılı Takviminiz hayırlı olsun.